ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8077476
*
nr 807 7476
Spegel
1800-tal, höjd: 70
Utrop:
1.500 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 februari 2013
kl 18:20:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/2 11:50:54
1
300 kr
10/2 17:54:31
2
350 kr
11/2 10:31:42
3
400 kr
11/2 12:00:56
2
450 kr
11/2 15:25:12
4
600 kr
11/2 18:10:31
2
600 kr
11/2 18:10:47
2
700 kr
11/2 18:11:43
2
Vinnande bud
11/2 18:15:27
5
800 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:28
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:20
-
7129 Spegel
1940-/50-tal, Rotting, yttermått inklusive ram: 57..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:43
-
7230 Spegel
Sent 1800-tal, bemålad. Längd: 71 cm. Höjd: 78 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:57
*
Spegel
nr 807 7476
Spegel
1800-tal, höjd: 70
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 februari 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/2 11:50:54 | 1 | 300 kr |
10/2 17:54:31 | 2 | 350 kr |
11/2 10:31:42 | 3 | 400 kr |
11/2 12:00:56 | 2 | 450 kr |
11/2 15:25:12 | 4 | 600 kr |
11/2 18:10:31 | 2 | 600 kr |
11/2 18:10:47 | 2 | 700 kr |
11/2 18:11:43 | 2 | Vinnande bud |
11/2 18:15:27 | 5 | 800 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:28 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:20 -
7129 Spegel
1940-/50-tal, Rotting, yttermått inklusive ram: 57..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:43 -
7230 Spegel
Sent 1800-tal, bemålad. Längd: 71 cm. Höjd: 78 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:57